Понеділок, 04.03.2024, 05:56
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 14
Статистика
Пошук
Календар
«  Червень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Друзі сайту
Головна » 2011 » Червень » 15 » Особлива місія Матері Терези
20:26
Особлива місія Матері Терези"Дозволь мені проповідувати любов не словами, але прикладом мого життя, силою потягу, надихаючим впливом моїх справ, що показують всю глибину любові, яка палає в моєму серці".
(Молитва Матері Терези)

Мати Тереза піднімалася о 3.30 ранку. Після короткої служби та легкого сніданку починалося служіння. Протягом дня вона виконувала ту ж роботу, що й інші сестри, навіть чистила вбиральні, коли підходила її черга. Часто вона працювала весь день, не зупиняючись, щоб перепочити чи вгамувати спрагу. Тих, до кого поспішала Мати Тереза, вона називала «мої люди». Надихаючи всіх своїм ентузіазмом, вона постійно знаходила нові й нові способи допомогти страждаючим.
Так одного разу, на борту літака, під час обіду, вона звернулася до пасажирів з проханням передати їй залишки, які лишились незайманими після їжі хліб, печиво, страви. - «Це для моїх бідняків, - пояснила вона. - Я вам дуже дякую за допомогу!»
Вона вірила в людей. Вона вірила, що людина створена для любові і добра, створена, щоб бути щасливим і дарувати щастя іншим.В її присутності співрозмовники відчували себе осмисленою частиною творіння - вона променисто і розумно дивилася в обличчя світу, дивилася вам в очі, вибачаючись, що змушена поспішати. Не говорила слів про Бога - щомиті, але про Нього свідчила. Вона радісно робила те, що опинилося за межами людських інтересів: говорила нікому не потрібному, нічим не примітному, нужденному, і калікам, які погано пахнуть, дурному і поганому: «Ти не один!».

Індія - країна, максимально пристосована для християнського подвигу. Її жителі бідні, схильні до страшних хвороб, сповідують те, що церквою сприймається з неприхованою неприязню. 38-річна добре влаштована католицька черниця, здійснюючи чергову звітну поїздку, усвідомила, що з надійних стін обителі їй доведеться піти у нетрі. Рішення прийшло до неї в поїзді, який віз її в туберкульозну лікарню.
Мати Тереза безмежно любила людей. Своїм життям вона показала, що любов робить дива. Вона показала, що людська душа прекрасна, душа кожного з нас. Вона захоплювалася людьми, вчилася у них, використовувала будь-яку можливість, щоб послужити їм. «Для мене кожна людина у світі унікальна. Кожна надзвичайно важлива »- ці слова показують глибину любові Матері Терези до людей,« бо від надлишку серця говорять уста ».
Маленька, суха, усміхнена бабуся. Проникливий погляд, рухливе обличчя, грубі, непропорційно великі натруджені селянські руки.

Неймовірна албанська старенька зробила рухливі клініки, які їздять по всьому світу і надають допомогу прокаженим. Вона організувала першу клініку для заражених СНІДом. Вона створила притулки для хворих у Гарлемі. Вона встигала скрізь, а світ із здивуванням відзначав, що після чергового інфаркту, малярії та інших хвороб її діяльність тільки розширювалася.
Мати Тереза не давала інтерв'ю. Вона знала: немає часу, її чекають. Їй дарували неймовірні машини - вона продавала їх і на виручені гроші будувала госпіталь. Їй жертвували, журналісти хитро запитували: «Чи морально брати гроші з рук диктаторів? Папаша Дювальє виписав чек ... »Старенька посміхалася і сухо відповідала:« Не варто звертати уваги на те, що хтось скаже. Треба просто робити свою справу».
Відкинувши особисті інтереси, слухати те, що тобі дають чути, дивитися те, що тобі показують, приймати те, що є перед тобою тут і зараз.
Сестер навчають дев'ять років. Кожна має підтвердити своє покликання. Кожна повинна дотримуватися обітницю бідності і обітницю служіння бідним. Вони не можуть працювати на багатих і брати гроші за зроблене, якими б мотиваціями це не було продиктовано. Вони повинні зберігати постійну емоційну рівновагу, зберігати діяльний спокій і не відчувати потреби розповідати й обговорювати пережите і побачене, яким би воно не було. Вони повинні торкатися до хворих і вміти це робити з любов'ю. Вони повинні розуміти, що потрібно їхнім підопічним.

Це робота нескінченна, так як хвороби і нещастя незламні в роді людському. Вона безглузда, тому що вмираючі вмирають, жебраки голодують, алкоголіки повертаються до свого хворобливої пристрасті. Навіщо ж?


Історія життя

Мати Тереза народилася 16 серпня 1910 р. в Скоп'є (Югославія), в заможній родині албанських католиків. При хрещенні, 27 серпня, вона отримала ім'я Гонжа-Агнеса.
Батьки Гонжи були глибоко віруючими людьми. Кожен вечір сім'я збиралася на спільну молитву, регулярно брала участь у Святій Месі. Раз на тиждень мати разом з дітьми відвідувала у місті хворих, відносила бідним їжу та одяг. Вона хотіла, щоб її діти були чуйними до людської потреби і вчилися любити своїх ближніх. Вона часто нагадувала їм: «Вам пощастило, ви живете в гарному будинку, у вас є їжа, одяг, ви ні в чому не відчуваєте потреби. Але ви не повинні забувати, що безліч людей відчуває голод; є діти, яким нічого їсти, що одягти, а коли вони хворіють, у них немає грошей на лікування ».
«... Господи, допоможи мені почесть благо ближнього понад мого власного. Та буду я працювати зрозуміти його, а не шукати у нього розуміння, та буду я працювати любити його, а не шукати в нього любові ... »
Так молилася Мати Тереза разом з сестрами, так моляться вони тепер, після її смерті.
У 1979 році вона отримала Нобелівську премію миру. Всю її вона вклала в свою місію.
Як і інші гроші, якими її нагороджували. З нобелівського лауреатства вона отримала вигоду: з того моменту вона могла неголосно, але владно зупиняти війну - нехай ненадовго, як у Бейруті - тільки на час, необхідний для евакуації 37 дітей із зони вогню. Це дуже мало, мізерно - у порівнянні з глобальними проектами століття. Але там, де вимірюють і вважають, інші критерії.

Гонжа була кращою ученицею в класі - завжди радісна, привітна, готова надати допомогу іншим. Вона брала активну участь у житті парафії, співала в хорі, грала на гітарі, писала вірші, парафіяльна громада була для неї другою сім'єю.
Гонжа навіть думала про те, щоб присвятити себе музиці чи літературної діяльності - дівчина була талановита, її роботи друкувалися в місцевій газеті.
Трагічним переживанням для сім'ї стала раптова смерть батька в 1919 р. Перші роки після смерті батька були для сім'ї дуже важкими, але мати, жінка з сильною вірою, вміла долати труднощі. «Мама вчила нас молитися і допомагати людям, яким важко. Навіть після смерті батька ми були щасливою родиною. Ми вчилися цінувати молитву і працю, - згадувала Мати Тереза. - Багато бідняків у Скоп'є і його околицях знали наш будинок. Ніхто ніколи не йшов від нас з порожніми руками. Кожен день хтось з нами обідав, це були бідняки, люди, у яких не було нічого ».

Покликання

Мати Тереза завжди з хвилюванням згадувала той момент, коли вона вперше відчула покликання до життя в монастирі: «Мені було 12 років, коли в моїй душі народилося гаряче бажання цілком належати Богові. Я відчула, що Господь закликає мене до того, щоб я стала черницею і присвятила все своє життя Йому. Але тоді я намагалася відкинути від себе ці думки, тому що не хотіла ставати черницею. І лише набагато пізніше, коли мені було 18 років, я відповіла на заклик Господа ».
 
Господь Бог бажає привести кожну людину до повноти щастя. Наш земний шлях - це болісний шлях звільнення від рабства гріха і егоїзму, шлях «дозрівання» до святості та безкорисливої любові. Для кожної людини Господь Бог «накреслив» найкращий життєвий шлях, і дуже важливо вміти під час молитви «прочитати» Божий задум, прийняти його і сміливо піти за голосом покликання. Агнеса (Мати Тереза) на перших порах намагалася відігнати від себе думки про чернече життя. Однак вона багато часу присвячувала молитві і посту, намагаючись розпізнати Божу волю. Запитавши свого духовного батька, як знайти упевненість в тому, що Бог дійсно закликає її, почула відповідь: «Найкращим критерієм є глибока радість при думці про цей життєвий шляху, на який закликає тебе Бог».

У серпні 1928 р. Гонжа відправляється на духовні вправи в санктуарій Матері Божої в Летніци, де після декількох днів молитви приймає остаточне рішення стати місіонером і цілком присвятити себе Богу. Цьому рішенню передувала довга внутрішня боротьба: прихильність до сім'ї, мрії про власних дітей та будинок ... Але відповівши Богу «так», вона відчула, як її серце наповнилося неймовірною радістю. Гонжа написала листа з проханням прийняти її до Згромадження Сестер Богоматері Лоретанської в Ірландії, які займалися підготовкою вчителів для початкових шкіл в Індії. Її прийняли. У вересні 1928 р. Агнеса вирушила до Дубліна, де почала формацію в постулаті. Разом із сукнею черниці вона отримала також і нове ім'я - Марія Тереза Дитятка Ісус. Прикладом святості стала для неї св. Тереза з Лізьє, зарахована до лику святих у 1925 р. У січні 1929 р. черниця Марія Тереза вирушила в далеку подорож до Калькутти. У будинку громади в Дарджилінзі вона почала формацію в новіціяті, а через два роки промовила перші чернечі обітниці. «Це були прекрасні дні в моєму житті», - згадувала Мати Тереза.
24 травня 1937 вона вимовила остаточні обітниці. У цей день Мати Тереза повністю віддала себе в розпорядження свого єдиного Улюбленого Ісуса Христа, щоб силою Його любові змінювати світ, перемагаючи будь-яке зло. Незабаром настоятель повідомила, що сестра Тереза повинна повернутися до Калькутти, щоб приступити до обов'язків вчительки географії та історії в школі ім. Пресвятої Діви Марії. У 1944 р. сестра Тереза стала директором цієї школи. Учениці її обожнювали, так як вона завжди ставилася до них, як до своїх улюблених дітей, і в той же час висувала до них високі вимоги, як любляча мати.
Особлива місія

У вересні 1946 р. сестра Тереза мала брати участь у щорічних чернечих духовних вправах в Дарджилінзі, в будинку новіціяту, розташованому в мальовничому місці біля підніжжя Гімалаїв. Вона їхала туди в переповненому поїзді, який йшов дуже повільно, зупиняючись на кожній станції. Сестра Тереза могла бачити натовп людей, дуже бідних, багато хто з них були вкрай виснажені і вмирали від голоду. Інтуїція віри, що випливає з любові до Ісуса, підказувала їй, що ці найбідніші з бідних були такими ж улюбленими дітьми Бога, як і її учениці із заможних сімей. Спостерігаючи за матерями, які з величезною ніжністю притискали до себе дітей, вона розуміла, як сильно страждають ці жінки, бачачи своїх дітей вмираючими від голоду. Це глибоко вразило сестру Терезу. По-новому прозвучали в її серці слова Ісуса: «Так, як ви зробили одному з моїх братів найменших, ви мені зробили». Для неї стало очевидним, що, вимовляючи остаточні обітниці, вона дала обітницю самого Ісуса, страждає в цих людях. Вона відчула, що зобов'язана подбати про свого Улюбленого, що перебуває в жебраках і стражденних людей.
«Я відчувала, - через роки писала Мати Тереза, - що Господь чекає, щоб я добровільно відмовилася від спокійного життя в моєму ордені і вийшла на вулиці служити жебракам. Це було ясна і чітка вказівка: я повинна була покинути стіни монастиря, щоб жити серед жебраків. І не просто жебраків. Він закликав мене служити зневіреним, самим убогим в Калькутті - тим, у яких не було нікого і нічого, а тим, до яких вже ніхто не хоче наближатися, тому що вони заразні, брудні, на них повно паразитів; тим, які не можуть навіть йти просити милостиню, тому що вони голі, у них немає навіть лахміття, щоб прикрити тіло; тим, які вже не можуть їсти, тому що від виснаження у них немає сил навіть на це, тим, які в знемозі падають на вулицях, усвідомлюючи, що вмирають; тим, які вже не плачуть, тому що у них вже немає сліз. Саме таких людей показав мені Ісус під час цієї подорожі, і Він побажав, щоб я полюбила їх. Богові потрібна була моя бідність, моя слабкість, моє життя для того, щоб проявити свою любов по відношенню до самих убогих ... ».
Страждання справжньої любові

Мати Тереза часто говорила, що справжня любов невіддільна від страждання, що «убогість створив не Бог, а я і ти, тому що ми не вміємо ділитися». Жебраки, яким вона хотіла служити, були найчастіше хворі, покриті виразками, серед них було багато прокажених. Всі вони потребували медичної допомоги. Тому Мати Тереза вирішила навчитися надавати першу допомогу, робити уколи, обробляти рани. Для цього вона пройшла короткий курс з підготовки медсестер, а після його закінчення відправилася в калькуттські нетрі. Це було в свято Різдва Христового - в день, коли Син Божий, втілившись, з'єднався з кожною людською істотою і кожному надав величезна гідність і нескінченну цінність. Мати Тереза зв'язала свою діяльність серед самих убогих з найбільш радісною, хоча для багатьох людей і шокуючою істиною, яку виявив Христос в таємниці Втілення: в слабкості і злиденності свого тіла кожна людина велика, тому що вона - дитя Боже.
«Відхід з громади сестер-лоретанок, - згадує Мати Тереза, - був для мене сумним переживанням. У монастирі я жила, не відаючи труднощів. Ніколи і ні в чому я не відчувала потреби. І ось усе змінилося. Я спала, де доводилося, на підлозі, в хащах, де по кутах шкреблися миші; я їла те, що їли мої підопічні, і тільки тоді, коли було, що поїсти. Але я вибрала це життя, щоб в буквальному сенсі втілити в життя Євангеліє, особливо ці слова Ісуса: "Алка Я, і ви дали Мені, прагнув і ви напоїли Мене, мандрівником, і ви прийняли Мене, був нагий, і ви одягли, у в'язниці був, і ви прийшли до Мене ". У самих убогих людей Калькутти я любила Ісуса, а коли любиш, то не відчуваєш страждань або труднощів. Тим більше, що з самого початку у мене не було часу, щоб нудьгувати. Моїм покликанням було служіння самим убогим. Я жила, цілком покладаючись на волю Божу, і Господь вів мене. Я кожну хвилину відчувала Його присутність, бачила Його безпосереднє втручання в моє життя ».
Місіонерки Любові

На початку 1949 р. до Матері Терези приєдналися перші молоді дівчата, які бажали присвятити себе служінню вбогим. 7 жовтня 1950 Папа Пій XII затвердив Орден Місіонери Любові. Найголовніша мета цього ордену - тамувати спрагу нескінченну любов до людських душах, виражену Христом під час агонії на хресті, шляхом виконання обітниць цнотливості, бідності і слухняності, шляхом молитви, важкої праці, турботи про спасіння і освячення самих убогих. «Ми служимо Богу, Якого бачимо в кожному стражденному жебракові. Якщо ми молимося, то ми віримо. Якщо віримо, то любимо. Якщо любимо, то служимо, - писала Мати Тереза. - Ми-Місіонери Любові, тому що "Бог є Любов". Ми покликані донести убогим і стражденним любов, якою Бог полюбив їх ».
У 1959 р. Місіонери Любові взяли на себе турботу про прокажених Калькутти, яких було тоді близько 30 000. Сестри ордена відкрили амбулаторію для прокажених і заснували так зване Місто Спокою - поселення, де могли жити прокажені разом зі своїми сім'ями. Мати Тереза бачила в прокажених дітей Божих. Ісус помер на хресті також за них. А завдяки тому, що ці люди були відзначені таким важким стражданням і жили в таких жахливих умовах, вони більше, ніж хто-небудь брали участь в таємниці спокутуючих мук Ісуса. «Коли я торкаюся до тіла прокаженого, від якої виходить сморід, я ніби торкаюся до тіла Христа, як і тоді, коли приймаю Його в Євхаристії. Так, проказа - це дуже важка, болісна хвороба, але вона не така страшна, як почуття, що ти - людина, позбавлена любові, небажана, покинута всіма », - говорила Мати Тереза.
Хворих потрібно нагодувати, одягнути, їм необхідні дорогі хірургічні операції, ліки. У сестер ордена Матері Терези нічого немає. Вони живуть так само, як і їхні підопічні, тобто, як найубогіше. Статут ордена в цьому відношенні дуже строгий. Згідно з ним сестрам дозволено мати лише найнеобхідніше: біле сарі, прості сандалі. Кожна з сестер, коли отримує призначення на нове місце, протягом десяти хвилин готова відправитися в дорогу - всі її пожитки вміщаються в невеликій сумці.
Сестри цілком покладаються на Боже Провидіння. «Кожен день Бог робить для нас справжні дива, - згадувала Мати Тереза. - Ми бачили дуже конкретні прояви цього. Якби не було цих "повсякденних" чудес, ми просто не змогли б продовжувати нашу діяльність, не змогли б нічого зробити. Провидіння щодня піклується про мене, моїх сестер і наших підопічних. Робить це через посередництво бізнесменів, державних установ, підприємств, нафтових корпорацій, влади. Але перш за все - через малюсінькі пожертви людей, які мають лише скромні засоби. Саме ці пожертви представляють найбільшу цінність, адже для того, щоб їх внести, людям доводиться від чогось відмовлятися. Завдяки цьому їхній жест стає справжнім актом любові ».
На сьогоднішній день в 600 місіонерських центрах в 127 країнах працює більш ніж 4000 місіонерів любові. Сестри допомагають у харчуванні півмільйону сімей, навчають 20 тисяч дітей та доглядають за 90 тисячами прокажених.
Мати Тереза померла 5 вересня 1997 р., у віці 87- и років. Після неї залишилося неймовірно мало - кілька слів, госпіталі, сестри. І мільйони приречених на смерть.
13 вересня пряму трансляцію з її похорону вели найбільші телеканали світу. Її тіло везли по вулицях Калькутти на гарматному лафеті, на якому в свій час везли тіло Махатми Ганді. Ця маленька, вся в зморшках сестричка з Калькутти, завдяки своїй повній відданості Христу стала для людей скарбом, так як випромінювала Любов, яка є єдиною надією для світу.
Незадовго до її смерті один журналіст запитав її: «Ви боїтеся смерті?». Мати Тереза відповіла: «Ні, абсолютно не боюся. Померти - значить повернутися додому. Хіба ви боїтеся повертатися додому до своїх близьких? Я з нетерпінням очікую смерті, адже тоді я зустріну Ісуса і всіх людей, яких під час свого земного життя я намагалася обдарувати любов'ю. Це буде чудова зустріч, хіба не так? ». Коли Мати Тереза говорила це, її обличчя світилося радістю та спокоєм.


Напутні слова Матері Терези


 •  Люди бувають нерозумні, нелогічні і егоїстичні;
         Все одно прощайте їм.
 •  Якщо ви виявляли доброту, а люди звинувачували вас у таємних особистих спонукань;

           Все одно проявляйте доброту.

 •  Якщо ви досягли успіху, то у вас може з'явитися безліч уявних друзів і справжніх ворогів;

           Все одно домагайтеся успіху.

 •  Якщо ви чесні і відверті, то люди будуть обманювати вас;
         Все одно будьте чесними і відвертими.

 •  Те, що ви будували роками, може бути зруйноване в одну мить;
           Все одно будуйте.

 •  Якщо ви знайшли безтурботне щастя, вам будуть заздрити; 

           Все одно будьте щасливі.

 •  Добро, яке ви створили сьогодні, люди забудуть завтра;        
           Все одно творіть добро.   

 •  Діліться з людьми найкращим, що у вас є, і цього ніколи не буде    достатньо;    
        Все одно діліться найкращим, що у вас є.
 • В кінці кінців, все, що ви робите, не потрібно не людям;
         Це потрібно тільки тобі і Богові. Моліться разом і залишайтеся в єдності.
 • Ми повинні шукати себе в смиренні, як Марія, і в святості, як Ісус. Тільки якщо ми будемо в смиренності, як Марія, ми зможемо стати святими, як Ісус.

 •  Любіть один одного, як Бог любить кожного з вас: сильною і особливою любов'ю. Нехай кожен буде милий з іншими; краще робити помилки з доброзичливістю, ніж дива - без неї.

 • Плід тиші є молитва, плід молитви - віра, плід віри - любов, плід любові - служіння, а плід служіння - світ.

  Якщо ви хочете бути щасливою родиною, якщо ви хочете бути святою родиною, віддайте свої серця любові.   
 • Бог не створював злиднів; її створили ми. Перед обличчям Бога ми всі злиденні.
    
 • Ми не можемо робити великих справ, тільки малі зроблено з великою любов'ю. Я вірю в малі справи, саме в них наша сила.

 •  Не дозволяй собі засмучуватися невдачі, якщо ти зробив все, що міг.

   
 •  Доля поміщає нас у певні умови не просто так. Опинившись перед труднощами зовнішнього світу, ми повинні проявити стійкість.

 •  Вас переслідують невдачі, ви не бачите нічого доброго в майбутньому? Один день не схожий на інший, і якщо сьогодні сонце ховається за хмари, то завтра воно вигляне з-за них, і світ посміхнеться вам.
 •  У кожній ситуації, в будь-якій події є дві сторони - позитивна і негативна. Не зосереджуйтесь на темній стороні життя, не піддавайтеся розпачу навіть у найважчі хвилини.

 •  Страждання надсилається нам, щоб попередити, що ми збилися з правильного шляху. Страждання необхідно нам, щоб врятувати нас. І не треба боротися зі своїм рятівником. Страждання не приходить випадково, це не помста і не покарання. Це попередження. Страждання, що змінюють нас, це особливий дар Божої любові.

 •  Коли ми піднімаємося в гору, ми чіпляємося за будь-які нерівності, щоб дертися вгору. Чому ж ми хочемо, щоб життя наше було гладким, без всяких шорсткостей? Це щастя, що життя повне шорсткостей, завдяки цьому ми живемо.

 •   У цьому секрет добра: спочатку воно слабке, але всемогутнє в кінці. Зло, навпаки, всемогутнє спочатку, але слабшає з часом.
    
      
 •  Будьте вдячні! .. Якщо ви цінуєте все, що дає вам Бог, Він не залишить вас.
    
      
 •  Цінуйте саме життя, а не ті плоди і досягнення, які вона вам приносить.
    
      
 •  Не скаржтеся на труднощі і перешкоди, які ви зустрічаєте на життєвому шляху. Саме вони дозволяють нам йти вперед.

Я просила Бога забрати мою гординю, і Бог відповів мені - ні.
Він сказав, що гординю не забирають - від неї відмовляються.
Я просила Бога зцілити мою прикуту до ліжка дочку. Бог сказав мені - ні.
Душа її в надійності, а тіло все одно помре.
Я просила Бога дарувати мені терпіння, і Бог сказав - ні.
Він сказав, що терпіння з'являється в результаті випробувань - його не дають, а заслуговують.
Я просила Бога подарувати мені щастя, і Бог сказав - ні.
Він сказав, що дає благословення, а чи буду я щаслива, чи ні - залежить від мене.
Я просила Бога вберегти мене від болю, і Бог сказав - ні.
Він сказав, що страждання відвертають людину від мирських турбот і приводять до Нього.
Я просила Бога, щоб дух мій ріс, і Бог сказав - ні.
Він сказав, що дух повинен вирости сам.
Я просила Бога навчити мене любити всіх людей так, як Він любить мене.
Нарешті, сказав Господь, ти зрозуміла, що треба просити.
Я просила - і Бог послав мені випробування, щоб загартувати мене.
Я просила мудрості - і Бог послав мені проблеми, над якими треба ламати голову.
Я просила мужності - і Бог послав мені небезпеки.
Я просила любові - і Бог послав нещасних, які потребують моєї допомоги.
Я просила благ - і Бог дав мені можливості.
Я не одержала нічого з того, що хотіла - я одержала все, що мені було ПОТРІБНЕ!
Бог почув мої молитви.

(Слова Матері Терези)


Живіть

Слова цього Маніфесту зустрічають кожного, хто входить до Будинку матері Терези, відкритий нею для хворих з важкими і невиліковними хворобами. Слова Маніфесту - цей чудодійне заклинання, що дає надію, це потаємна молитва, яка допомагає стражденному, це заповіт, звернений до кожного з нас.

Життя - це можливість, скористайся нею.
Життя - це краса, захопися нею.
Життя - це блаженство, вкуси його.
Життя - це мрія, здійсни її.
Життя - це виклик, прийми його.
Життя - це борг твій насущний, виконай його.
Життя - це гра, стань гравцем.
Життя - це багатство, не розтринькай його.
Життя - це майно, бережи його.
Життя - це любов, насолоджуйся нею сповна.
Життя - це таємниця, пізнай її.
Життя - це заповіт, виконай його.
Життя - це юдоль лих, переможи їх.
Життя - це пісня, заспівай її до кінця.
Життя - це боротьба, стань борцем.
Життя - це безодня невідомого, ступи у неї не лякаючись.
Життя - це удача, лови цю мить.
Життя - таке прекрасне, не занепасти її.
Життя - твоє життя, борись за нього!

Посміхайтеся

  Якщо ви у поганому настрої, тому що вас образили або ви отримали погані новини, скористайтеся силою посмішки. Навіть якщо вас ніхто не бачить, постарайтеся посміхнутися, щоб показати собі самому, що ви вище будь-яких труднощів. Думайте, що ви невразливі, безсмертні, вічні. Подаруйте собі посмішку, як ви робите це іноді, проходячи повз дзеркало. Навіть якщо ваша усмішка буде трохи вимученою, це вже початок поліпшення. Як тільки ви посміхнетеся, ви відчуєте себе в кращому настрої. А в хорошому настрої вам буде легше вирішити всі ваші проблеми. Ви не уявляєте, як багато доброго здатна дати вам самим і людям, що оточують вас, звичайна посмішка. Бог допомагає тим, хто всі неприємності і прикрощі зустрічає не ниттям і скаргами, а радістю та посмішкою. Отримавши від життя черговий удар, скажіть собі: «Все могло бути набагато гірше» - і посміхніться ...


Любіть

   Не бійтеся любити. Відкривайте серце і постарайтеся пробудити в ньому любов. Для цього потрібно перестати бачити в інших і собі тільки недоліки і помилки. Шукайте і знаходьте в людях прекрасне і добре. Це надихає і нас самих, і інших людей на прояв їх кращих якостей. Люди, що дійсно вміють любити, не ставлять ніяких умов. Вони вільні висловлювати любов до всіх людей і навіть любити своїх ворогів ... Любов це мистецтво, і вона вимагає тренування, так само як придбання будь-якого досвіду. Хороші лікарі, музиканти, художники, спортсмени годинами вправляються, щоб удосконалити свої вміння та здібності. Також і з любов'ю. Якщо ми перестанемо любити когось при першому ж ускладненні відносин, ми не розвинемо в собі вміння любити. Якщо ми не будемо прикладати зусиль, щоб любити, ми будемо самотні і нещасні.


Переглядів: 4523 | Додав: dovidka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET6


8
9